On-line diskusia: Umením do sveta (Viliam Dočolomanský)

Diskusia
Bratislava
-

V rámci on-line programu Štúdia 12, ktorý prebieha počas februárovej a marcovej rekonštrukcie divadla, vám ponúkame záznamy predstavení, diskusií alebo inscenovaných čítaní z archívu Štúdia 12. 

Umením do sveta je diskusným cyklom prepájajúci umenie a cestovanie. Vďaka nemu sa presunieme za umením do celého sveta a zoznámime sa so životom a tvorbou viac alebo menej známych slovenských a českých umelkýň a umelcov tvoriacich v zahraničí. 

Diskusie vedú teatroloóg Marek Godovič a dramaturgička Anna Šoltýsová. Diskusie sú venované všetkým so záujmom o scénické umenie, kultúru a cestovanie.

Prekročme s umením hranice!
 

Pozrite si záznam diskusie s hosťom Viliamom Dočolomanským.

Z diskusie sa dozviete:

  • o založení Farmy v jeskyni, 
  • o Villiamových cestách do Andalúzie a Brazílie,
  • o pohybovom divadle a salse,
  • o práci s detským performerom a seniormi, 
  • o nových projektoch Farmy v jeskyni, …

Diskusia prebehla ako on-line stream: 17. januára 2023.

Diskusiu nájdete preklikom na YouTube kanál Štúdia 12 TU.

-------

Viliam Dočolomanský je umelecký šéf experimentálneho súboru Farma v jeskyni (Centrum DOX, Praha). Vyštudoval réžiu na JAMU v Brne, absolvoval doktorandské štúdium u prof. Jaroslava Vostrého na DAMU. Spolupracoval s Idou Kelarovou ako lektor v Mezinárodní škole pro lidský hlas. V roku 2002 založil medzinárodné divadelné štúdio Farma v jeskyni. Viliam viedol množstvo tunajších a zahraničných projektov, workshopov, spolupracuje so zahraničnými umelcami a umelkyniami. Publikuje v odborných časopisoch a spolupracuje s Ústavom teorie a scénické tvorby DAMU. V roku 2018 sa stal programovým riaditeľom Centra DOX pre oblasť živého umenia, kde ovplyvňuje dramaturgiu a umeleckú stratégiu v oblasti hudby, tanca a performancií. Zdroj: https://www.dox.cz/o-nas

------

Viac informácií o našom on-line programe nájdete na webových stránkach Štúdia 12, FB a Instagrame

Vstupenky

Odporúčané akcie