Spotrebiteľská európska hodinka

Diskusia
Bratislava
-

Spotrebiteľské práva súvisiace s dovolenkovaním. Na vaše otázky budú odpovedať Katarína Zalaiová a Pavel Pavlovkin z Európskeho spotrebiteľského centra v SR.

Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú - názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení. V Spotrebiteľskej európskej hodinke sa dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o svojich spotrebiteľských právach súvisiacich napríklad aj s dovolenkovaním.

V rámci Európskej únie (Islandu, Nórska a Veľkej Británie) funguje sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net, ktoré poskytujú bezplatné informácie, pomoc a poradenstvo spotrebiteľom.

Nakupujete na internete? Na čo si dávať pri nakupovaní pozor? Cestujete na dovolenku a mešká vám lietadlo či vlak? Vaša batožina nedorazila alebo je poškodená, prípadne ubytovanie nezodpovedá fotografiám? Aké sú vaše práva a na čo všetko máte nárok?
V Spotrebiteľskej európskej hodinke zodpovieme práve tieto otázky a venovať sa budeme aj téme greenwashingu súvisiacej s leteckou dopravou.

 

Organizuje Staromestská knižnica v spolupráci s Európskym spotrebiteľským centrom v SR.

 

Vstup voľný.

 

Vstupenky

Odporúčané akcie