BEAUTIFUL PEOPLE /1. PREMIÉRA/

Divadlá
Bratislava
-

TRIO OLGA / MONIKA HAASOVA & PÉTER CSERI /

 

/ BEAUTIFUL PEOPLE/

Beautiful People je surealistická tragikomédia o mysterióznosti

 

TRIO OLGA je fyzické divadlo, ktoré prepája skúsenosti tvorcov slovenského prostredia a významnej umeleckej interakcie holandského prostredia, v ktorom tvorcovia 15 rokov pôsobili. Poskytuje vzájomnú výmenu skúseností, na fyzicko-vizuálnom poli, v Holandsku nazývanom ako "mime theater" a na Slovensku sa k tomu približuje pojem fyzického divadla. Experimentujú s formou, pohybovým aj tematickým obsahom činoherného divadla. Prinášajú autorské pohybovo- absurdné inscenácie, ktoré originálne kritizujú vzťahové a názorové témy.  Ich najnovšia hra vznikla v hlbokej pandémií pod názvom BEAUTIFUL PEOPLE.

+15 vek

Tvorba a účinkovanie: Monika Haasová a Péter Cseri  

Záverečná réžia: Karol Rédli a Monika Haasová

Dramaturgia: Marcelo Evelin

Hudobná spolupráca: Tono Popovič

Kostýmová spolupráca: Iveta Haasová

Scénografická spolupráca: Matej Gavula

Produkcia: Elena Fábryová

Svetelný dizajn a technika: Slavomír Šmálik

 

Monika Haasová

Monika Haasová je herečka, performerka, režisérka, pedagogička, zakladateľka festivalu DIVNÉ VECI a fyzického divadla TRIO OLGA. Pôsobila šesťnásť rokov v Holandsku, vytvorila viaceré autorské projekty a umelecké koncepty. Mnohé predstavenia, v ktorých účinkovala, odohrala na medzinárodných festivaloch v Brazílii, New Yorku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku a v Holandsku. Bola tiež súčasťou tvorivých tímov mnohých site- specific projektov. Po návrate na Slovensko okrem iného účinkovala vo filme režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy, za čo bola ocenená tvorivou prémiou IGRIC 2015 za ženský herecký výkon. Momentálne je súčasťou ojedinelej imerznej inscenácie Kosmopol v Banskej Štiavnici v réžií Kláry Jakubovej a Mily Dromovich, ktoré obdržali cenu TATRABANKY 2020 v kategórií divadlo za réžiu.

 

Péter Cseri

Péter Cseri sa narodil v Budapešti a vyrastal vedľa pokojného jazera Balaton, v kraji výnimočných hudobných tradícií Kodályho a Bartóka. Po absolvovaní Školy umení v Pécsi pokračoval v štúdiu na Codarts, Rotterdam. Odvtedy pôsobí ako nezávislý tanečník – najmä v Holandsku a Nemeck a ako certifikovaný pedagóg Countertechnique. Podieľal sa na v nespočetných inscenáciách Anouk van Dijk DC, Club Guy and Roni, Hans Hof Ensamble, Bodies Anonymous a mnohých iných. Pôsobí aj ako hosťujúci pedaagóg o.i.  na Codarts Rotterdam, ArtEZ Arnhem, Landestheater Linz, Budapest Contemporary Dance Academy, Tanzquartier Viedeň. Účinkoval v mnohých projektoch, od improvizačných večerov v Bimhuis Amsterdam po tanečno-divadelné predstavenie Trust medzinárodne uznávanej holandskej choreografky Anouk van Dijk a nemeckého dramatika Falka Richtera, ktoré je doteraz na šesť rokov dlhej ceste okolo sveta. Péter už viac ako dva roky žije a pracuje na Slovensku, je jadrom spoločnosti fyzického divadla Trio Olga

 

,,Divadlo je médium, kde sa z mäsa a kostí rekonštruuje a mieša predstava skutočného a fiktívneho života do scén. Baví nás, keď divák môže na chvíľu prežiť iný mikrosvet, a odchádza zasiahnutý svojimi pocitmi. Žiadny film alebo najlepšia kniha na svete nemôže byť tak interaktívne živá ako predstavenie na javisku."

 

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Aktivity kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.
Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Bratislava Staré Mesto.

Epidemiologické usmernenia:
Vážení diváci, na základe platných usmernení chceme upriamiť Vašu pozornosť nasledovné:
Budova kultúrneho centra sa otvára najskôr 30 minút pred začatím podujatia.
Podujatie je v režime OTP.
Do budovy TICHO a spol., prosíme, vstupujte s prekrytými dýchacími cestami respirátorom.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!

 

Vstupenky

Odporúčané akcie