COSMOS DISCOVERY

Divadlá
Bratislava

Výstava o kozmonautike Cosmos Discovery pre veľký záujem predĺžená až do 02. júla!

Veľkolepá prehliadka udalostí, objavov, príbehov zo sveta vesmíru a kozmonautiky, to je výstava Cosmos Discovery, ktorá je otvorená v Incheba Bratislava už šiesty mesiac. Deti a ich rodičia, mladí ľudia či seniori majú možnosť získať nové poznatky, ale zároveň sa aj zabaviť a príjemne stráviť svoj voľný čas. Výstava bola preto pre veľký záujem predĺžená až do 2. júla!

Na čo sa na výstave môžete tešiť?  Na ploche 2000m² ponúka bohatú prehliadku vesmírnych udalostí sveta,, ale aj samotného Slovenska. Výstava je rozdelená do 10 galérií, v ktorých uvidíte viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce modely orbitálnych staníc či unikátne dobové dokumenty.  Na výstave sa zároveň môžete tešiť  na “slovenskú stopu”, v ktorej nechýba prvá a druhá slovenská družica skCUBE, prepeličí inkubátor či osobné predmety nášho 1. slovenského kozmonauta Ivana Bellu.

Uvidíte ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, príbeh Jurija Gagarina -prvého človeka v kozme či americkú raketu Mercury. V ďalších galériach nemôžu chýbať lunárne výpravy programu Apollo, vrátane mesačného vozidla, v ktorom americké posádky podnikali svoje prieskumné cesty na Mesiac, ale taktiež ruské mesačné vozidlo Lunochod. Rovnako pestrá je aj prehliadka kozmických skafandrov a ďalšie výstroje od najstarších až po najnovšie modely prispôsobené dlhodobému pobytu na orbitálnych staniciach. Návštevníkov určite zaujme veľký model rakety Saturn alebo tri originálne základné moduly ruského Sojuzu.

Najväčšiu pozornosť právom pútajú časti kozmických lodí a vesmírne stanice, či originálne zariadenie z riadiaceho strediska v Houstone. Do mnohých z nich budú môcť návštevníci nahliadnuť a preskúmať ich vybavenie aj vo vnútri.

Odborníci ocenia originálne časti motora F1 z rakety Saturn, ktorá vyniesla Apollo na Mesiac.  

Audiosprievodcu si možete stiahnuť cez QR kód priamo do vášho telefónu a počúvať tak výklad v slovenskom , anglickom , maďarskom a nemeckom jazyku. Aplikácia je prístupná malým aj veľkým návštevníkom zadarmo priamo na stránke výstavy.

Na výstave pravidelne prebiehajú komentované prehliadky s odborným výkladom.

Na záver je pripravená zábavná zóna  Cosmoscamp, ktorá patrí medzi veľké lákadlo nielen pre nejmenších.  Vyskúšať si môžete výcvik kozmonautov aj najmodernejšie 3D technológie.

Otváracie hodiny výstavy: PO-NE 09:00-20:00, posledný vstup o 18:00. Výstava bola pre veľký záujem opäť predĺžená a potrvá až do 02. júla 2023. Viac informácií na www.cosmosbratislava.sk

FB@CosmosDiscoveryBratislava   /   INSTA@cosmosbratislava


 

Celou výstavou vás prevedie audiosprievodca. Stiahnete si ho cez odkaz alebo cez QR kód zadarmo.

​
Audiosprievodca je v dvoch verziách:
- verzia pre deti / v slovenskom + anglickom jazyku
- verzia pre dospelých / v slovenskom + anglickom jazyku


Vstupenky

Odporúčané akcie