Dobrý trh

Divadlá
Bratislava
-

Septembrový Dobrý trh rozospieva s detským speváckym zborom Superar a holandským orchestrom Tegenwind Panenskú ulicu. Pouličný hudobno pohybový happening má spájať rôzne medzigeneračné a susedské komunity, vďaka ktorým spolu môžu ľudia dobre žiť. V rámci podpory rozmanitosti a pestrých medzinárodných komunít nebude s vlastnou zónou chýbať ani festival  [fjúžn]. Témou jesenného vydania Dobrého trhu je “ObnoVOVOvanie” a teda vytváranie z niečoho niečo v kreatívnom kolobehu. Téma reflektuje niekoľkoročný medzinárodný projekt CycleUp!, ktorý sa zameriava na prepojenie cyklodopravy a upcyclingu. 

Sobota 23. septembra bude na Panenskej ulici naozaj pestrá. Dobrý trh prinesie opäť domáce výrobky, umelcov, veľký pouličný happening, umelecké predstavenia, ale aj Detský Dobrý trh, upcyklačné workshopy, diskusie a množstvo zážitkov. Podujatie sa rozšíri o časť Podjavorinskej ulice, pribudnú tak zóny pre oddych, pohodlné občerstvenie v gastro zóne a priestor pre návštevníkov v hlavnej  časti Panenskej ulice. 

ObnoVOVOvanie ako kolobeh vecí

Témou jesenného vydania Dobrého trhu je tento krát upcycling, teda vytváranie z niečoho niečo vďaka zapojeniu kreativity. Pripomenieme si, veci že môžeme opakovane obnovovať, vdychovať im nový život a prinášať nové využitie. Téma obnovovovania je spojená aj so spustením medzinárodného viacročného projektu CycleUP! pod taktovkou nemeckého Goethe Institut. Projekt na Slovensku koordinuje PUNKT o.z.prostredníctvom svojej platformy CTZN.sk, kde pre pája umelcov, občanov a kľúčové osoby aj inštitúcie. Cieľom projektu je využiť umenie a kreativitu na podporu udržateľnosti prostredníctvom cyklistickej dopravy. 

Hudobno pohybový zážitok

Motívom Dobrých trhov už tradične býva prepájanie a spolupráca komunít. Počas dňa sa tak uskutoční happening pod vedením detského speváckeho zboru Superar a holandského orchestra Tegenwind, ktorý ich prepojí spevom. Na ulici tak zaznie napríklad I want to ride my bicycle od skupiny Queen, ale aj Shalom Aleichem a Bella Ciao. Zapojiť sa bude môcť každý návštevník, stačí mať kúsok odvahy a chuť sa vyblázniť. 

Tradične bez odpadu

Súčasťou Dobrého trhu je snaha produkovať čo najmenej odpadu. Od roku 2017 sa tejto téme organizátorky z OZ Punkt venujú naplno. Ani tento rok tak nebudú chýbať triediace stanice s dobrovoľníkmi, ktorí ochotne poradia, ktorý odpad kam patrí. Okrem triedenia papiera, plastov či skla už je vďaka spolupráci s OLO a Slovensko zálohuje samozrejmosťou aj zber kuchynského odpadu a zálohovaných fliaš aj plechoviek. O osvetu v oblasti znižovania množstva potravinového odpadu sa tento rok budú organizátorky starať spolu s Nadáciou Tesco. 

Dobrovoľné vstupné aj platba kartou

Aby mohol Dobrý trh prebiehať tak, ako sa vám páči, budete ho môcť opäť podporiť dobrovoľným vstupným. Vďaka nemu bude možné pokračovať aj v podpore lokálnych remeselníkov, výrobcov a umelcov, ktorí vám počas tohto dňa predstavia to najlepšie zo svojej tvorby. Rovnako tak, u vybraných predajcov bude možné platiť vďaka prenosným terminálom ČSOB aj kartou.  

 

Program: 

MIESTOPROGRAMČAS
ULICA 10:00 - 17:00
 Funny Fellows 
 Šálky - Charlotta 
 3D Duo11:00 - 12:00 13:30 - 15:00
 Básne na želanie od Šimpeho 
 Tuduu: (Ne)náhodný prejav láskavosti Celodenná aktivita
 HAPPENING 
ARTFORUM 10:00 - 17:00
 program bude doplnený 
STAROMESTSKÁ KNIŽNICA 10:00 - 17:00
 SWAP kníh 
ZAŠÍVÁREŇ / DVOR Č. 8  10:00 - 17:00
 2 workshopy2 časove sloty
DETSKÝ DOBRÝ TRH / DVOR Č. 10 10:00 - 17:00
 Detské hudobné vystúpenie10:00 - 10:30
 CirKusKus WS 
 Yann Szuter (Cyrwheel) 
 Detské divadlo 
 Detské divadlo 
 Koncert 
DVOR Č. 13 10:00 - 17:00
 Výstava veteránov 
BIKE ZÓNA 10:00 - 17:00
 Pimp my bike 
 Súťaž v GoldsprinteCelodenná aktivita + finále 16:00
NEXT APACHE 10:00 - 17:00
 diskusia 1 
 diskusia 2 
 diskusia 3 
ŠKOLA DIZAJNU 10:00 - 17:00
 výstava, workshop 
FJÚŽN 10:00 - 17:00
 Cudzinecké komunity, workshopy, aktovity, začínajúce komunity, vystúpenia profesionálnych aj amatérskych umelcov 
 Koncert 
GOETHE INSTITUT 10:00 - 17:00
 Program pre deti, lego, Ipad 
 Zážitkové varenie (workshop, ukážka...)napr.zo zbytkov jedál 
 Hudobný progam 
AKTIVITY OD TRHOVNÍKOV 10:00 - 17:00
 Workshop pre deti aj dospelých mokré plstenie brošničiekCelodenná aktivita
 Výroba upcyklovaných šperkov z puzzle dielikovCelodenná aktivita
 Súťaž v skladaní puzzle na čas Celodenná aktivita
 Výstava/Čítačka 
 Storytelling 
 Workshop: Ako správne nosiť dieťa v nosiči alebo v šatke.Celodenná aktivita
 Workshop: Točenia na kruhu pre deti a dospelych. 

Partnerom podujatia je BKIS.

Vstupenky

Odporúčané akcie