MALA DR. CSABOVÁ PRAVDU?

Divadlá
Bratislava
-

Sólová performancia o žene a jej postavení v manželstve a spoločnosti za posledných sto rokov. 
Ponor do kultúrnych stereotypov, pohľad na tvár dnešného feminizmu, právne a sociálne východiská pre ženu, realita manželského života “v dobrom aj zlom”. Inšpirované knihou Dr. Margity Csabovej Čo má vedieť dievča pred vydajom?:
Je dnes vo verejnom záujme skutočné dobro žien? Vedia dnešné ženy, čo je pre ne skutočne dobré? Kariéra? Deti? Manželstvo? Emancipácia? Navarené, napečené?


Tvorivý tím: 
réžia, text: Veronika Malgot, Lýdia Ondrušová
dramaturgická spolupráca: Marek Godovič
scénografia, kostýmy: Laura Štorcelová 
video: Martin Toldy
svetelný dizajn: Slavomír Šmálik, Veronika Malgot
účinkuje: Lýdia Ondrušová
foto: Nina Pacherová

Vhodné pre osoby staršie ako 15 rokov. 

“Divadlo NUDE sa už druhý raz v krátkom čase venuje otázkam feminizmu, ženskej identity a postaveniu ženy v spoločnosti. (...) Formálne aj obsahovo ju autorky vybudovali bohato, divák si spoločenskú realitu skladá z rôznorodých sekvencií. V inscenácii ide o pestrú mozaiku problémov druhej a tretej vlny feminizmu. Ani jeden z nich nie je uzavretý a iste je na mieste o nich hovoriť. (...) Ambíciou teda pravdepodobne bola snaha o vytvorenie … ukážky toho, že to, čo ovplyvňovalo naše mamy a staré mamy, stále dobieha aj nás. Aj my sa neustále pýtame, aké by sme to vlastne mali byť.”
Soňa J. Smolková: Tretia vlna feminizmu? Sotva. In: kød, 4/2019

Uvedené v rámci viacdňovej prehliadky aktuálneho repertoáru Divadla NUDE v Bratislave s názvom SHOWCASE Divadla NUDE. 


Podujatie SHOWCASE Divadla NUDE je podporené grantovým programom Ars Bratislavensis,  Bratislavským samosprávnym krajom a Fondom na podporu umenia. 


Vstupenky

Odporúčané akcie