NOC DIVADIEL - Generácia Z: Krása nevídaná

Divadlá
Bratislava
-

Noc divadiel 2023

Po predstavení Krása nevídaná o 21.00 hod., DPOH slávnostne otvorí svoj zrekonštruovaný Divadelný kiosk – miesto kde si diváci budú môcť zakúpiť vstupenky, dať si dobrú kávu, prečítať knihu alebo stráviť príjemný čas v našom podlubí s pohárom bubliniek. Vítaní sú diváci z predstavenia ale aj náhodní okoloidúci a noční fanúšikovia divadla. 

 

Projekt tolerancie 
Autorská inscenácia DPOH

Krása ako zvieracia kazajka. Mýtus krásy je sociálny konštrukt, ktorý už od malička vtláča dievčatám predstavu, aké by mali byť. Nielen vizuálne, ale aj mentálne. Aká je ich rola v spoločnosti, v rodine. Aké majú byť, ako sa majú správať, ako a čo majú rozprávať. Ako na ich názore vlastne nezáleží a mali by si ho nechať pre seba. Byť dobrou dcérou, dobrou manželkou, dobrou matkou, milenkou, občiankou, kresťankou. Už mladé ženy nedokážu v spoločnosti, ktorá od nich neustále niečo požaduje, tlak na výkon, perfekcionizmus, ambície, monetizáciu a zároveň je aj patriarchálna, byť nastavené tak, aby vyhovovali. V rámci mýtu krásy je dôležitým prvkom mladosť. Ultimátny nedosiahnuteľný bod, lebo mladnúť nikto nedokáže. Keď sa žena pokúša o krásu, musí to robiť tým správnym spôsobom. Sociálne siete všetko ešte viac exponovali a katalyzovali. Výsledkom sú úzkosti, depresie, pocit permanentného zlyhania. Dievčatá dokonca vytvárajú tlak na seba navzájom. Ako sa voči tomu obrniť? Ako to zvládnuť a nestratiť sebavedomie a vlastnú hodnotu.

Projekt vznikol v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení

Hrajú:  Mária Schumerová, Annamária Janeková, Romana Ondrejkovičová, Vivien Kvasnicová, Ema Šútovcová
Réžia: Zuzana Fialová
Scéna, kostýmy, light design, inštalácie: Vivien Kvasnicová, Paula Gogola, Ema Šútovcová
Dramaturgia: Valeria Schulczová, Darina Abrahámová
Hudba: Samuel D. Abrahám
Videoprojekcie: Ivan Finta
Odborný konzultant: Katarína Štefaničiaková

Predstavenie trvá 60 minút bez prestávky 
jazyk: slovenčina
vhodné pre: 15+

Projekt získal ocenenia Mimoriadny počin v činohernom divadle Dosky 2022, Grand Prix Novú Drámu 2022 a Mladý tvorca CNTBU 2022 – Divadlo.


 

Vstupenky

Odporúčané akcie