Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023

Festivaly
Bratislava 3 - Nové Mesto

Hviezdy 48. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2023 sú tu! 

Vďaka Jazzákom sa v Bratislave sa opäť predstaví svetová špička, ktorá prinesie nezabudnuteľný hudobný zážitok. Festival sa uskutoční v priestoroch A4 STUDIA na Trnavskej ceste 39 v dátumoch 20.-22.10.2023.

Hlavnou hviezdou piatkového večera je londýnske zoskupenie The Comet is Coming.

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival. Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  
 
The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album “Channel The Spirits” vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.
 
Sobotný večer prinesie britského klaviristu Kamaala Williamsa.

Kamaal Williams začínal ako bubeník, no už niekoľko rokov sú jeho doménou klávesy. Po stopnutí projektu Yussef Kamaal sa rozhodol pre sólovú dráhu: po fantastických albumoch “The Return” (2018) a “Wu Hen” (2020) na jeseň prichádza tretí štúdiový. Podľa Kamaala novinka “Stings” prekvapí aj pridaním orientálnej hudby do zoznamu hudobných vplyvov. Na zozname sa už nachádzajú aj Herbie Hancock, John Coltrane, J Dilla, Miles Davis, Jamiroquai, Roy Ayers, či boombap hiphop. 
 
Kamaal Williams je známy aj tým, že na jeho koncertoch dostáva veľa priestoru improvizácia - napriek početným vplyvom ide o plnokrvný jazz. Na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa vystúpi so svojim triom v zostave klávesy, bicie, a saxofón.
 
Nedeľný večer zavŕši 8-členné londýnske jazzové zoskupenie Kokoroko. 

Kokoroko je mnohočlenná banda anglických hudobníčok a hudobníkov, na čele s trúbkárkou Sheilou Maurice-Gray. Skupina mieša gospelovú hudbu západnej Afriky s jazzom a zvukmi tanečnej scény. Ide o jedinečný, typický londýnsky sound, do ktorej každý člen prináša svoje vlastné, pestrofarebné hudobné pozadie. Spoločným menovateľom je láska k Afrobeat a highlife, a k jeho protagonistom ako Fela Kuti, Tony Allen, či King Sunny Ade, no v produkcií Kokoroko je výrazne prítomný aj vplyv Harlemu sedemdesiatych rokov. Dominantou je rytmika, a to aj v sólach a v improvizáciách. 

Nedeľný headliner Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa prináša na náš festival nespútanosť a živelnosť spojenú s geniálnou muzikalitou a neodolateľným zvukom,  ktorý reprezentuje tak korene, ako aj budúcnosť jazzu.

Ceny vstupeniek:

!!! Denná vstupenka – voľné sedenie – LIMITOVANÝ POČET PRVÝCH 100 VSTUPENIEK ZA 27,- Eur !!!

Denná vstupenka – voľné sedenie – 37,- Eur
Denná vstupenka – na miesto – 47,- Eur
Denná vstupenka – VIP – 81,- Eur
Permanentka – voľné sedenie – 83,- Eur
Permanentka – na miesto – 113,- Eur
Permanentka – VIP – 189,- Eur
Viac info na : www.bjd.sk 

Cena VIP vstupeniek zahŕňa : nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, teplé a studené občerstvenie.

Deti do 12 rokov vstup zdarma (s dospelým doprovodom).
Osoby s preukazom ZŤP majú tiež vstup zdarma. Doprovod ZŤP, má vstupenku za polovičnú sumu. 
Preukaz je potrebné predložiť pri vstupe na festival.
 
Vstupenky

Odporúčané akcie