Dielňa Modrotlač s Vytvorené na Slovensku

Iné akcie
Bratislava
-

vytvorené na Slovensku prináša v spolupráci s DOT. opäť niečo kratívne!!!
kedy: 20.7.2019 (sobota)
v čase: od 10:00 - 16:00
kde: DOT. 

Pre Váš veľký záujem a obdiv k prepojeniu modrotlače so Slovenským výtvarným umením sme pre Vás pripravili netradičnú a hravú dielňu, kde si môžete pod vedením autorov vytvoriť a odniesť so sebou svoj originálny suvenír, inšpirovaný tvorbou M. A. Bazovského a technikou modrotlače.

Túto netradičnú dielňu pripravila autorka projektu, sochárka Nina Augustínová Šošková v spolupráci s dizajnérom a špecialistom na modrotlač Petrom Trnkom. ÁNO, ten z Remeslo má zlaté dno :)

Počas celodenného workshopu si vyskúšate tredičnú techniku modrotlače – alias tradičné razenie s využitím modrotlačových, ručne vytvorených foriem foriem. 

Pretože chceme, aby ste si z dielne odniesli čo najviac informácií a vedomostí. Oboznámite sa aj s históriou modrotlače, odkiaľ pochádza, tým čo je to pap, kypa, šašia, aký je proces namáčania látok. Neoddeliteľnou súčasťou bude aj predstavenie tvorby M.A. Bazovského, ktorý bol našim hlavným inšpiračným zdrojom ku vzniku drevených modrotlačiarských razníc s kt. budeme pracovať. Raznice sme pre túto dielňu vytvorili ručne z hruškového dreva. Každá raznica má svoj jedinečný motív, inšpirovaný z obrazov M.A. Bazovského. 

Vstupný poplatok: 79€/osoba 
Kapacita dielne je limitovaná na max 20 osôb. (minimálny počet pre dielňu je 5 nahlásených osôb)
Vezmite si so sebou pre istotu pracovnú zásteru alebo košeľu.

CENA BALÍČKA od vytvorené na Slovensku obsahuje: ručne vytvorenú na Slovensku šatku s etiketou pripravenú pre vás na dielňu, kompletné vybavenie k modrotlači vrátane farieb, štetcov, zmesí a pomôcok. Priestorové zabezpečenie a odbornú prednášku k téme. Každý účastník taktiež dostane podpísaný certifikát od oboch autorov o absolvovaní tejto krásnej dielne a malé občerstvenie.

Projekt vytvorené na Slovensku prepája umenia, dizajn a ľudové tradície, ktoré približuje verejnosti, skrz atraktívne a originálne suveníry. Inšpirované folklórom a dedičstvom našich starých rodičov, pre Vás pripravujú originálne ručne vytvorené produkty, či dizajnérske „polotovary“, ktoré si na ich tvorivých dielňach pod vedením lektorov môžete podľa vlastnej chute dotvoriť. Spoznajte vďaka nim slovenské tradície hravou, edukatívnou a hlavne tvorivou formou.

Viac na www.vytvorenenaslovensku.sk
 
Vstupenky

Odporúčané akcie