QSE: Workshop improvizovanej hudby s Ernő Z. Rubikom a Attilom Gyárfásom

Iné akcie
Bratislava
-

Voľná improvizácia je často prehliadaná ako niečo, čo môže robiť každý. Myslíme si, že je to pravda! :-)

Ale v úplne inom zmysle. Improvizáciu považujeme za formu sociálneho umenia. Znamená to, že každý môže prispieť ku kolektívnej hre bez ohľadu na to, aké má predchádzajúce skúsenosti. Samozrejme, čím viac času strávite cvičením, tým uvedomelejšie sa rozhodujete. Prax pomáha nájsť a prehĺbiť váš záujem o zvuky, situáciu a samotnú umeleckú formu.

23.4. od 17:00 do 19:00 nás v Mestskej knižnici na Klariskej 16 čaká workshop voľnej improvizácie, ktorý povedie maďarský skladateľ a improvizátor Ernő Zoltán Rubik a bubeník Attila Gyárfás. Títo skúsení a aktívni členovia budapeštianskej scény ponúkajú bezpečný priestor na počúvanie a slobodnú hru.

WORKSHOP JE BEZPLATNÝ.
REGISTRÁCIA (do naplnenia kapacity) TU: https://forms.gle/mkqq7XhQHd7sYLWt5

Čo môžem hrať? Ako zostať pri svojich záujmoch a využiť svoju zvedavosť pri sólovom hraní? Ako môžeme hrať spoločne? Čo sú moje povinnosti - a čo nie? Ako sa máme správať k publiku? Ako komponovať v priestore? Prostredníctvom jednoduchých etúd a priamočiarej diskusie poskytuje tento workshop vstup do skutočného umenia voľnej improvizácie a zároveň ponúka medzinárodné stretnutie profesionálov v nehierarchickom prostredí.

Zúčastniť sa môže každý, od začiatočníka až po profesionála. Účasť je bezplatná. Stačí si priniesť hudobný nástroj vašej voľby, a zaregistrovať sa skôr ako naplníme kapacitu.

Toto podujatie realizuje T3 - kultúrny prostriedok v rámci Quadrilateral Sound Exchange, medzinárodného projektu iniciovaného združením JazzaJ Improvised Music Association. Budapeštianska komunita kurátorov, hudobníkov a dobrovoľníkov má 12-ročnú históriu formovania maďarskej improvizačnej scény. Teraz sa vydávajú na cestu, aby v dňoch 23. - 30. apríla zrealizovali štyri koncerty a štyri workshopy s kvartetom špeciálne kurátorovaným pre tento projekt. Spojením štyroch zaujímavých improvizátorov, po jednom z každej krajiny "Vyšehradskej štvorky", chcú podporiť lepšie porozumenie, živší obeh a vzájomné učenie sa medzi improvizačnými hudobnými scénami Bratislavy, Poznane, Prahy a Budapešti.

Quadrilateral Sound Exchange je spolufinancovaný vládami Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom vyšehradských grantov z Medzinárodného vyšehradského fondu. Poslaním fondu je podporovať myšlienky udržateľnej regionálnej spolupráce v strednej Európe

Vstupenky

Odporúčané akcie