Radkin Honzák: Ako sa dostať z labyrintu panických záchvatov a úzkostí l Webinár

Iné akcie
Bratislava
-

Silné búšenie srdca, tlak na hrudi či strach a hrôza, ktoré sa stupňujú až na pokraj omdletia. Nie nadarmo sa panickým atakom či úzkostným stavom hovorí aj infarkt duše. Niektorí ho popisujú, akoby im na hlavu padalo celé nebo, iní majú pocit, že sa topia a nedokážu vyplávať nad hladinu. Z čoho pramenia záchvaty úzkosti a paniky, ktoré zasahujú do života čoraz viac ľuďom? Ako sa žije s neustálou hrozbou, že vás opantá nepredstaviteľný strach a úzkosť? Dá sa táto choroba liečiť? Ako podať postihnutému prvú pomoc a ako pristupovať k milovanej osobe, ktorá touto chorobou trpí? Na to všetko odpovie manuál, ktorý si pre nás pripravil skúsený psychiater Radkin Honzák. V online prednáške nám priblíži svoje postrehy a skúsenosti založené na dlhoročnej praxi v liečbe tejto choroby a ukáže, prečo terapia úzkostných porúch nie je iba otázkou etiky, ale aj kategorickým imperatívom. 


Radkin Honzák bude pútavo rozprávať o tom:
— čo je úzkosť a čo ju spôsobuje

— ako vyzerá záchvat paniky
— ako podať prvú pomoc pri záchvate paniky

— ako vyzerá liečba tohto ochorenia
— kto je náchylnejší na toto ochorenie a čo môžeme robiť ako                        preventívne kroky

MUDr. Radkin Honzák, CSc.

je popredný český psychiater, publicista a pedagóg na Univerzite tretieho veku. Na svojom úspešnom blogu sa vyjadruje k súčasnému dianiu a je autorom viacerých populárno-náučných kníh o psychológii. Honzák vyštudoval všeobecné lekárstvo na Univerzite Karlovej v Prahe. Zaoberal sa výskumom výživy, spánku a stresu. Neskôr sa špecializoval na psychiatriu, psychoterapiu a psychosomatický prístup. Bol členom etickej komisie CAHBI v Štrasburgu, viedol Oddelenie lekárskej psychológie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, pôsobil na Psychiatrickej katedre IPVZ a tiež v Psychiatrickej nemocnici v Bohniciach. 

 

AKO WEBINÁR FUNGUJE?

— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez                  svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu                          žiadne ďalšie technické vybavenie.

— Do webinára sa poľahky pripojíte prostredníctvom kódu z vašej                zakúpenej vstupenky.

— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa              môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj                    pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.

— Live stream webináru sa vysiela priamo vo vašom internetovom              prehliadači na platforme Tootoot. Nie je preto potrebné nič                        inštalovať, ani sa niekde registrovať.

— Šikovný video návod, ako spustiť webinár si môžete pozrieť tu:                   bit.ly/tootootsk

 

VÝHODY WEBINÁRA:

— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo                              kancelárie.

— Po odvysielaní webinára vám bude po dobu 7 dní okamžite k                    dispozícii jeho záznam na rovnakej webovej adrese s totožným                prístupovým kódom.

— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.

— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára                          prostredníctvom platformy Slido.

— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.

 

FACEBOOK EVENT

 

Vstupenky

Odporúčané akcie