Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých: Výber z prešporských remesiel 👁️

Iné akcie
Bratislava
-

Milé dámy a páni,
 

ak máte radi cyklus našich vychádzok Rande s metom,  srdečne vás pozývame aktívne sa zapojiť do tematickej vychádzky pre nevidiacich a slabozrakých. 
Príďte a pomôžte nevidiacim a slabozrakým bezpečne sa presúvať na trase počas prehliadky a možno nadviažete aj nové priateľstvá a strávite čas v príjemnej a zvedavej spoločnosti.

Vynikajúca pani sprievodkyňa Karin Stašková (Dobové prehliadky) pripravila mimoriadne obľúbenú tému  - Výber z prešporských remesiel v úprave pre nevidiacich a slabozrakých návštevníkov a návštevníčky.
Dozviete sa, akí remeselníci kedysi žili v našom meste, čo vyrábali a kde pracovali. A viete čomu sa venovali irchári, tokári a kordovánici? Alebo čím sa odlišovali čižmári od obuvníkov, opaskári od remenárov a veľkí hodinári od malých hodinárov? A kam to vlastne všetci išli, keď sa vydali na vandrovku? Teší sa na vás sprievodkyňa Karin v dobovom kostýme, ktorá prinesie aj množstvo zaujímavých výrobkov od garbiarov, kožušníkov, ostrohárov, sviečkarov, cinárov a ďalších remeselníkov.

Výklad je určený prioritne pre nevidiacich a slabozrakých ľudí, radi však na vychádzke privítame aj vidiacich, ktorých by sme chceli poprosiť o súčinnosť pri poskytnutí bezpečného sprievodu pre nevidiacich účastníkov a účastníčky.

Ďakujeme vám.

Vstup voľný. Kapacita obmedzená.
Registrujte prosím vašu účasť prostredníctvom online formulára. Po jeho vyplnení vám do e-mailovej správy príde informácia o mieste stretnutia.


 

Vstupenky

Odporúčané akcie