Svetobežnícke kino - ONLINE - Jordánsko

Iné akcie
Bratislava
-

Korona epidémia nám všetkým urobila škrty v plánoch. Vyzerá to tak, že určité opatrenia budú z bezpečnostných dôvodov v platnosti dlhšie, ako sme očakávali. Pre nás všetkých to tak bude lepšie. Aj keď nám už cestovanie a vy všetci veľmi chýbate.

Pozitívna stránka tejto situácie je taká, že sme začali skúšať nové veci, zapojili kreatívne bunky a otestovali aj prednášky naživo. Ideme do toho. Pridáte sa?

VSTUPNÉ JE DOBROVOĽNÉ

Našou prvou online prednáškou bude JORDÁNSKO - KRAJINA AKO  Z TISÍC A JEDNEJ NOCI

Z pomedzi arabských krajín je Jordánsko niečo ako u nás v Európe Švajčiarsko. Aj čo sa týka bezpečnosti. Navštíviť ho je skoro ako cestovať v čase a ocitnúť sa na miestach dýchajúcich históriou a prírodou tak autentickou, jedinečnou a rozmanitou, že si pripadáte ako v rozprávke. Staroveký Jerash, križiacke pevnosti, Ammán a jeho atmosféra Orientu, púštne hrady ako dedičstvo raného islamu, Madaba a prvá mapa blízkeho východu, bájne mesto Petra, pri vstupe do ktorého človek zabúda, v ktorom storočí žije. A samozrejme púšť Wadi Rum - mesačné údolie s nádhernými horami, kaňonmi a piesočnými dunami, ktoré je najfarebnejšou púšťou Blízkeho Východu. 

Aký je život beduínov? Oplatí sa v Jordánsku navštíviť Červené more? Je biblický príbeh o mestách Sodoma a Gomora skutočný? Dá sa plávať v Mŕtvom mori? 

Ak sa aj vám hlavou víria podobné otázky, budeme sa tešiť, keď sa k nám pripojíte. 

Aďka rozpráva rada a veľa, preto sme sa rozhodli jej prednášku rozdeliť na dve časti. Jedna by nemala trvať viac než 45 minút. Hádam sa do nich so svojimi zážitkami zmestí :)

  • 3. mája (nedeľa) o 20:00 - 1. časť - Základné informácie o krajine a sever Jordánska (Ammán, Jerash, Ajloun, hora Nebo a Madaba a Mŕtve more)

  • 6. mája (streda) o 20:00 - 2. časť - Južná časť krajiny (Kerak, Petra a Little Petra, Wadi Rum a Aqaba)
 
Ak sa vám prednášky budú páčiť, budeme sa tešiť, ak nás podporíte. Je to dobrovoľné, na výber máme rôzne sumy.  ĎAKUJEME!

Link, na ktorom môžete prednášky sledovať: https://www.youtube.com/channel/UCACz0bEf1gPBEbVqfZb7HMA/live

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na svetobeznickekino@gmail.com

Tešíme sa na vás!

Organizátor podujatia: CK Svetobežník s.r.o.
www.cksvetobeznik.sk 
Vstupenky

Odporúčané akcie