Vrodené vs. naučené: Vplyvy pôsobiace na rozvoj osobnosti

Iné akcie
Bratislava
-

Dědictví aneb... Sme výsledkom prírody, alebo výchovy? Kombinácia dedičnej genetiky a životných skúseností vytvára z každého človeka jedinečnú bytosť a dáva tak pečať jeho identite. Ako ovplyvňuje genetická výbava našu komunikáciu, reakcie na životné udalosti či naše konanie? Aký výrazný podiel na našom správaní majú ďalšie premenné, a to prostredie, ktoré nás obklopuje či zažité skúsenosti? Je možné „prehlušiť“ genetickú informáciu získanými skúsenosťami? Nalaďte sa na výnimočnú online prednášku pod vedením uznávanej klinickej psychologičky Jany Procházkovej. Okrem iného sa v nej dozvieme, čo je v našom správaní produktom zdedených génov a čo naopak, naučené a aký priestor zostáva pre modifikácie počas vývoja človeka. Spoznajme skryté rezervy a schopnosti flexibilne meniť svoju osobnosť v priebehu času. 

Jana Procházková bude pútavo rozprávať o tom: 
–  aký veľký podiel na správanie a prežívanie má prostredie a genetika
–  čo je v našom správaní vrodené a čo naopak, naučené
– či zostáva priestor na modifikácie počas vývoja človeka
– prečo znášame rany osudu odlišne
– aká veľká je interakcia medzi génmi a prostredím

PhDr. Jana Procházková
pôsobí ako klinická psychologička, psychoterapeutka, supervízorka, VŠ pedagogička a súdna znalkyňa. Od absolutória FF UK, odbor psychológie, pracuje predovšetkým v zdravotníctve, má špecializačnú skúšku pre psychológov v zdravotníctve a tiež zo psychoterapie. Absolvovala niekoľko výcvikov – SUR z oblasti psychoterapie, rodinnú terapiu, muzikoterapiu, krízovú intervenciu, supervíziu a mediáciu. V pedagogickej obci je známa ako VŠ pedagóg psychológie. Pracuje ako konziliár detského oddelenia v zdravotníctve a organizuje medzinárodné semináre. Taktiež je súdnou znalkyňou v oblasti občianskoprávnej aj trestnej. Má dlhú prax práce na linkách dôvery a v poradniach pre medziľudské vzťahy. 
 

AKO WEBINÁR FUNGUJE?

  • Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie. 
  • Do webinára sa poľahky pripojíte prostredníctvom kódu z vašej zakúpenej vstupenky.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať. 
  • Live stream webináru sa vysiela priamo vo vašom internetovom prehliadači na platforme Tootoot. Nie je preto potrebné nič inštalovať, ani sa niekde registrovať.
  • Šikovný video návod, ako spustiť webinár si môžete pozrieť tu: bit.ly/tootootsk


VÝHODY WEBINÁRA:

  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • Po odvysielaní webinára vám bude po dobu 7 dní okamžite k dispozícii jeho záznam na rovnakej webovej adrese s totožným prístupovým kódom.
  • Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
  • Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára prostredníctvom platformy Slido: https://app.sli.do/event/c5fGC1iBmnr9ZJLLa8biua 
  • Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.
Vstupenky

Odporúčané akcie