Webinár: Črevný mikrobióm a celý črevný mozog

Iné akcie
Bratislava
-

Mocná civilizácia uprostred nášho organizmu! Vedeli ste, že v našich črevách prebýva mozog, ktorý ovplyvňuje nielen naše trávenie, ale aj také oblasti ako imunitu či dokonca psychiku? Spoznajte črevný mikrobióm a jeho funkciu v ľudskom tele v zaujímavej prednáške lekára Alojza Bombu. Ten nám prezradí nielen to, o aký záhadný orgán ide, ale aj ako sa črevný mozog zapája do riadenia činnosti centrálnej nervovej sústavy, priblíži nám tiež s akými problémami sa spája narušenie črevného mikrobiómu či ako vyzerá a čo sľubuje stratégia personalizovanej a cielenej modulácie tohto prostredia. Ponorte sa do záhad črevného mozgu a zistite viac o tom, ako si ovplyvňovať zdravie cez vlastné črevo. 

 

MVDr. Alojz Bomba, DrSc. 

študoval humánnu medicínu na Karlovej univerzite a veterinárnu medicínu na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach. Spoluzakladal prvé laboratórium gnotobiológie v strednej Európe. Od roku 2006 bol prednostom Ústavu experimentálnej medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Dodnes sa venuje štúdiu úlohy črevného mikrobiómu pri vzniku chronických chorôb a hľadá možnosti cielenej úpravy mikrobiómu v prevencii a terapii chorôb ako sú rakovina, ulcerózna kolitída, Crohnova choroba, alergie, intolerancie, kardiovaskulárne choroby, psychické poruchy a mnohé iné. Jeho životnou výzvou je prevencia a liečba rakoviny. Zorganizoval celosvetovo prvú medzinárodnú vedeckú konferenciu o probiotikách, prebiotikách a črevnom mikrobióme, ktorej bol dlhé roky prezidentom a ktorá je dodnes každoročne najväčším medzinárodným vedeckým podujatím tohto druhu na celom svete. Vďaka tejto skúsenosti pracoval na medzinárodných výskumných projektoch. Pred niekoľkými rokmi začal pracovať na projekte cielenej modulácie mikrobiómu pomocou cielených probiotík a prebiotík. Vďaka medzinárodnej spolupráci dnes už reálne tento koncept prináša do praxe a s kolegami vyvíja prípravky, ktoré cielia na konkrétne zdravotné problémy ako črevné zápalové choroby, alergie a ekzémy, depresie a úzkosti.

 

Radi by sme dopredu nazbierali otázky, ktorým sa bude Alojz Bomba počas prednášky venovať. Preto neváhajte a napíšte svoju otázku prostredníctvom tohto odkazu: https://app.sli.do/event/fjtJECPqipaL88n4gFm3S8 

 

AKO WEBINÁR FUNGUJE?

  • Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
  • Do webinára sa poľahky pripojíte prostredníctvom kódu z vašej zakúpenej vstupenky.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.
  • Live stream webináru sa vysiela priamo vo vašom internetovom prehliadači na platforme Tootoot. Nie je preto potrebné nič inštalovať, ani sa niekde registrovať.
  • Šikovný video návod, ako spustiť webinár si môžete pozrieť tu: bit.ly/tootootsk

 

VÝHODY WEBINÁRA:

  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • Po odvysielaní webinára vám bude po dobu 7 dní okamžite k dispozícii jeho záznam na rovnakej webovej adrese s totožným prístupovým kódom.
  • Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
  • Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
  • Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.
Vstupenky

Odporúčané akcie