18. ročník festivalu [fjúžn]

Koncerty
Bratislava
-

Nadácia Milana Šimečku pozýva na 18. ročník festivalu [fjúžn], ktorý sa bude konať v dňoch 22.-29. septembra v Bratislave.  

 

Na Slovensku žije v súčasnosti skoro 300-tisíc cudzincov a cudziniek a ich počet z roka na rok narastá. Vojna na Ukrajine pôvodné čísla znásobila, i keď stále patríme ku krajinám Európskej únie, ktoré majú najnižší podiel ľudí z cudziny.  

 

Jedným z cieľov festivalu [fjúžn] je priblížiť verejnosti život cudzincov a cudziniek žijúcich na Slovensku, ktorých v spoločnosti nie je veľmi počuť ani vidieť. Sú našimi susedmi, kolegyňami, priateľmi či rodinnými príslušníčkami. Tvoria neoddeliteľnú súčasť tejto krajiny, prinášajú do nej množstvo nových skúseností a inšpirácie, obohacujú celú spoločnosť.  

 

Počas festivalu [fjúžn] budú hľadať odpovede na otázku, ako si dokážeme navzájom viac porozumieť.  

 

Festival [fjúžn] prinesie do Bratislavy bohatý kultúrny program. Návštevníkov a návštevníčky čakajú výnimočné hudobné predstavenia, vizuálne umenie, divadlo, diskusie, komunitné aktivity či podujatia pre deti. Každoročnou súčasťou festivalu je koncept Humans of [fjúžn], ktorý prináša príbehy ľudí pochádzajúcich z inej krajiny či kultúry. 

 

 

Partnerom podujatia je BKIS.

Vstupenky

Odporúčané akcie