Bratislava Mozart Festival 2023

Koncerty
Bratislava
-

Bratislava Mozart Festival 2023 ponúkne v dňoch 27. 10. – 24. 11. 2023 sériu piatich koncertov. 

Dielom, ktoré stálo pri zrode festivalu a bez ktorého by dramaturgia ani tento rok nebola kompletná, je Mozartova zádušná omša Requiem K.626. Zaznie na otváracom koncerte 27. októbra o 19:00 v Katedrále sv. Martina pod taktovkou Mariána Lejavu a v podaní sólistov Salzburskej koncertnej spoločnosti, zboru Cantus XVII a Orchestra 1756. 

Nasledujúce tri koncerty prinesú výber z bohatého repertoáru komornej hudby Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna či Antona Zimmermanna. Interpretačne sa predstavia špičkoví umelci Lorenzo Coppola (IT, klarinet d’amour) a Cristina Esclapez (ES, kladivkový klavír), poľské zoskupenie Quartetto Nero spolu s Róbertom Šebestom a sestry Olga (UA, soprán) a Natalya Pasichnyk (UA, klavír). 

Na záverečnom koncerte festivalu 24. novembra zaznejú slávna Mozartova Symfónia g mol, K.550, Symfónia č. 15 g mol flámskeho skladateľa Pietera van Maldere a klavírny koncert Josepha Haydna v podaní originálneho belgického orchestra Terra Nova Collective a sólistky Aurelie Vişovan.

Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Vstupenky

Odporúčané akcie