NuJazzDayz - Brandt Brauer Frick /de/, + BDHS

Koncerty
Bratislava
-

V zimných mesiacoch na prelome rokov 2023/2024 prinesie koncertná séria NuJazzDayz do Bratislavy viacero zaujímavých vystúpení : z britských ostrovov Hidden Orchestra, zo Spojených štátov Arms and Sleepers a z Nemecka techno projekt Brandt Brauer Frick, sekundovať budú domáci BDHS /Blikajúci dychový hudobný systém/. V tomto roku ste už vďaka NuJazzDayz mali možnosť vidieť švédskeho hudobníka Jay-Jaya Johansona. V minulom roku v rámci NuJazzDayz vystúpili Kings of Convenience, Jose Gonzalez, Portico Quartet.

NuJazzDayz predstaví aj berlinske techno trio Brandt Brauer Frick v ramci turné „Multi Faith Prayer Room“ . Predkapelou bude vtipná prešovská partička Blikajúci dychový hudobný systém.

BBF tvoria medzinárodne uznavaní priekopníci elektronickej scény a zároveň klasicky vzdelaní hudobníci: Daniel Brandt, Jon Brauer a Paul Frick. Tvorba BBF vnáša do elektronických beatov prísnosť klasického muzicírovania. BBC o nich hovorí že tvoria muziku do koncertných sál pre klubovú generáciu. Cítia sa ako ryba vo vode v klasických koncertných sálach (Viedenský Konzerthaus, Lincoln Center, alebo London South Bank), ale rovnako im pristanú aj pódia veľkých festivalov (Glastonbury, Coachella, Pohoda).

Brandt Brauer Frick pripomína všetky upotené, telom trasúce sa, podlahu zapĺňajúce hudobné štýly a po 15 rokoch vývoja medzi tanečnou blaženosťou a plnohodnotným orchestrálnym zážitkom sú teraz späť tam, kde to všetko začalo: RAVE. Priď si to užiť 22.februára 2024 v Bratislavskej Novej Cvernovke.  Koncertnú sériu NuJazzDayz z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).

Vstupenky

Odporúčané akcie