Ponížení a krvilační

Koncerty
Bratislava
-

Moderná činohra a hudobný live-act projektu Isobutane. Inscenácia odkazuje na román Svedomie proti násiliu od Stefana Zweiga a na tie chvíle, kedy chceme vykričať svoje najtemnejšie myšlienky. Našli sme priestor pre vypustenie démonov: dáva nám ho noc osvetľovaná neónmi a intimita klubu, kam sa chodíme stratiť medzi všetkými.

Ponížení a krvilační približujú večný mechanizmus moci. Prečo stále podliehame samozvaným spasiteľom? Prečo sme náchylní uveriť, že naše problémy niekto zázračne vyrieši?
A ako ťažko sa potom nájde v človeku sila postaviť sa proti niekomu, komu sme dali do rúk až nebezpečnú moc?
Je to zápas “komára proti slonovi” ako o ňom písal humanista Castellio v 16. storočí, keď bol sám prenasledovaný chápadlami kalvínskej teokracie.  

Inscenácia vás prevedie hlbokým ponorom do vnútra - ak nie vášho, tak do vnútra človeka vedľa vás.

"Môže byť táto inscenácia o náboženskom fanatizme? Kde je ten stredovek, temnota a zatemnenie mysle, ktoré nútia ľudí zabíjať v mene Boha? Inscenácia Ponížení a krvilační nezávislého divadla Uhol_92 odpovedá prosto: V nás. A je pritom úplne jedno, v ktorom storočí žijeme a aké handry máme práve oblečené.Soňa Jánošová, z recenzie pre SME.

Vznik textu formou štipendia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner a Bratislavský samosprávny kraj.

Text a réžia : Alžbeta Vrzgula

Dramaturgia : Peter Galdík

Výtvarno : Bet Moth

Hudba : Isobutane

Hrajú : Katarína Gurová, Lena Libjaková, Peter Ondrejička, Miloš Bulík, Juraj Ďurajka, Martin Krajčír

Choreografia : Zuzana Sehnalová

Produkcia : Katarína Andrejcová

Svetelný dizajn : Peter Dolog

Zvuková spolupráca : Juraj Čech

 

www.uhol92.com

www.nezavisledivadlo.sk

Vstupenky

Odporúčané akcie