TATA BOJS : Danube Music Day

Koncerty
Bratislava
-

Tata Bojs sľubujú, že „dneska to bude fakt skvělý“ aj v MMC

 

Jedna z najenergickejších aj najinvenčnejších českých kapiel Tata Bojs vystúpi po dlhom čase opäť v Bratislave. Do Majestic Music Clubu prídu 1. decembra 2023 s posledným albumom Jedna nula aj s prierezom ich tridsaťpäťročnej kariéry.

 

Koncertná kapela. Inými slovami sa nedá lepšie priblížiť českú skupinu Tata Bojs, ktorá je na pódiách už od roku 1989. Energia, s akou pristupujú k živému hraniu, je neuveriteľná. Zároveň však trávili veľa času aj v štádiu, aby pripravili precízne uchopené nahrávky. Horúci kotol vedia vytvoriť v kluboch aj na veľkých festivaloch, kedy na pražskom Metronome v hustom daždi odohrali jeden z najlepších koncertov v histórii tohto festivalu. 

 

Tridsaťpäť rokov sa datuje od toho, čo dvaja spolužiaci z pražskej Hanspaulky prišli s nápadom založiť kapelu. Basgitarista Mardoša a bubeník Milan Cais vytvorili okolo seba skvelú partiu, ktorá dnes pôsobí v päťčlennej zostave. Doteraz sa im darí nezaradiť sa do žiadneho štýlu. Namiesto šablónovitých piesní ponúkajú nadľahčený pohľad na život, ktorý prináša veselé aj smutné záležitosti. 

 

Zabudnuté piesne, hity aj rarity – čo zaznie na koncertoch Tata Bojs je vždy prekvapením. Zapríčinené tým, že kapela svojej bohatej kariéry nahrala veľa piesní a nebojí sa pozrieť aj do hlbokej minulosti a obmieňať svoj repertoár. Úspešne do neho zapadol aj nový album 

Jedna nula, ktorý vznikol po piatich rokoch od predchádzajúcej nahrávky A / B. Desiata štúdiová radovka svojím názvom odkazuje na binárnu sústavu. Na jej obale sú členovia kapely premenený na jednotky aj nuly. Fanúšikovia si obľúbili single Zvony, Kraftwerk in Saint Tropez a 220 Travoltů, ktorá sa rýchlo zaradila k ich tanečným peckám. 

 

Tata Bojs vystúpia v zostave – Milan Cais (spev, bicie, klávesy, basa, gitara), Mardoša (basa, iPad), Dušan Neuwerth (gitara, basa), Vláďa Bár (gitara, basa), Jiří Hradil (klávesy).

 

Koncert skupiny Tata Bojs sa uskutoční v rámci edície Danube Music Day, ktorá sľubuje ešte jedno prekvapenie. Informácie už čoskoro.

 

Informácie:

Danube Music Day: Tata Bojs (ČR); 01. 12.2023; Majestic Music Club, Bratislava

 

Videá:

https://www.youtube.com/watch?v=QNkcHNdMW-I&ab_channel=20Minutes

https://www.youtube.com/watch?v=7BVMt9BCTy0&ab_channel=tatabojstv

Vstupenky

Odporúčané akcie