Bažant Kinematograf vyrazil po Slovensku po 17. raz

1.7.2019
Bažant Kinematograf vyrazil po Slovensku po 17. raz

Aj tento rok sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na zážitok z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré príde na kolesách opäť priamo k nim. Od pondelka sa po 17. raz vydali legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf na cestu po Slovensku s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov. "Navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júla - 12. augusta) premietať aj na Magio pláži v Bratislave," TASR o tom informovala koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.

Kino na kolesách za doterajších 16 rokov premietlo vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov. Jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710.000 divákov v 60 rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.


Sezónu otvorí úspešný český film Teroristka s Ivou Janžurovou v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku. Ide o film s vážnou a aktuálnou témou v komediálnom spracovaní Radka Bajgara, ktorého filmový debut Teória tigra mali diváci pojazdného kina možnosť vidieť pred dvoma rokmi. V komediálnom duchu, tentoraz na tému mužsko-ženských a kamarátskych vzťahov, sa nesie aj druhý film Ženy v behu. Českému diváckemu hitu Martina Horského kraľuje česká herečka Zlata Adamovská. O rozmanitosť žánrov sa v tohtoročnom putovnom programe postarajú česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách Dôverný nepriateľ s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách, ako aj romantický, ironický a baladický príbeh Hastrman, debut Ondřeja Havelku, ktorý bol ocenený štyrmi soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. Filmovú päticu uzatvára kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa Trabantom tam a zase späť.


Informácie o filmoch vo výbere putovnej prehliadky, podrobný rozpis premietaní v 30 slovenských mestách a program nájdu záujemcovia na www.kinematograf.sk.

Ďalšie správy